03-6476551

החלקת שיער לנשים בהריוןהחלקת שיער לנשים בהריון אפשרית אך לא עם כל חומר.

אשה בהריון המבקשת לבצע טיפולים כימיים בשיער לא תמיד יודעת את ההשלכות הכרוכות בכך ובמאמר זה נשפוך אור על הנושא.

מותר לבצע החלקה יפנית בהריון או חידוש החלקה יפנית בהריון , שכן התהליך אינו מסכן את בריאות הלקוחה או עוברה כיוון שהחומרים העיקריים שיכולים להימצא כמסוכנים אינם באים במגע עם עור הלקוחה ולפיכך אינם יכולים להיספג ולהגיע למחזור הדם, וכדאי לדעת שתכשירי שיער מכילים מולקולות בגדלים שלא מאפשרים חדירה מתחת לעור האדם כדי למנוע ספיגה וכניסה למחזור הדם.

החומרים עליהם מבוססת החלקה יפנית הם ברוב המקרים, אמוניה  הדרושה לחדירה מבעד למעטפת השיער ולהעברת השיער למצב אלקאלי, או אתנולמין (תחליף אמוניה מאותה משפחה) וטיוגליקולט האחראי על פרוק מבנה קיים בשיער.

את ההחלקה היפנית מבצעים כשהמספרה מאווררת כדי למנוע מן ההרה שאיפה של חומרי ההחלקה.
כל החומרים המצויינים מאושרים ע"י משרד הבריאות.

החלקות שיער נוספות בהן ניתן להשתמש הן החלקות שיער שגם מבוססות אמוניה או אתנולמין אך פירוק מבנה השיער נעשה באמצעות סודיום הידרוקסייד או גוואנאדין, אנו במספרה לא משתמשים בחומרים אלה מחשש לבריאות שיער לקוחותינו.

אסור לבצע החלקת שיער לנשים בהריון כאשר בחומרי ההחלקה יש גליוקסיליק אסיד, פורמלין (פורמלדהיד) או מתילן גליקול שהוא גירסת פורמלין בתמיסה נוזלית.

בין חומרי החלקת שיער המכילים מרכיבים אלה נמנים סוגים רבים של החלקה אורגנית, החלקה ברזילאית או החלקת קרטין, ויש לא מעט טיפולים לשיקום שיער המכילים את המרכיבים האלה אך לא בכולם, אלו שטווח פעולתם קצר מועד כגון מספר חפיפות בודדות סביר להניח שלא מכילים פורמלין.

שאיפה של חומרי החלקת שיער לנשים בהריון המכילים פורמלין מכניסים את החומר הרעיל לגוף, ועוד לפני שיגיע למחזור הדם יצור גירוי בריריות, צריבה בעיניים ובקנה הנשימה.
ידוע ע"פ מחקרים שבנות אשר נחשפו לגזי פורמלין סובלות מבעיות פריון.

לסיכום, לא תמיד מעצבי שיער מודעים להרכב תכשירי החלקות שיער שברשותם, התכשירים נקנים ממשווקים שגם הידע שלהם על החומר מוטל בספק ולכן מומלץ לבדוק היטב מה מניחים לך על הראש.