03-6476551

נשירת שיער אצל גברים ונשים כאחד, היא תוצאה של הפרעה למהלך צמיחת שיער תקינה, שמקורה בארבעה גורמים עיקריים המובילים  לאובדן שיער והתקרחות.
1. גנטיקה, 2.תזונה, 3.מתח ולחץ נפשי, 4. בריאות כללית.

נשירת שיער על רקע גנטי

נשירה אנדרוגנטית היא נשירה שיער הורמונלית אשר מתרחשת בתהליך ארוך ועקבי בו השיער מאבד מעוביו באזור הקודקוד, פדחת והמפרצים, תהליך זה הנקרא מיניאטוריזציה של השיער ונגרם מתזונה לקויה של זקיקי השיער עקב רגישות להורמון די היידרו טסטוסטרון.
די היידרו טסטוסטרון (DHT) – מוכר כגורם התורם המשמעותי ביותר לאובדן שיער.
די היידרו טסטוסטרון (DHT) מופק על ידי טסטוסטרון שהומר לדי היידרו טסטוסטרון מפעילות של האנזים 5 אלפא רדוקטז.
DHT נישא לקרקפת על ידי מערכת הדם ומועבר לקרקפת על ידי בלוטות החלב הדרך הנקבוביות העור.
DHT מיוצר גם בקרקפת, גברים נוטים להיות בעלי רמות גבוהות של DHT מאשר נשים , אך לנשים גם יש נוכחות של טסטוסטרון ו DHT בגוף ובקרקפת.
DHT גורם לנשירת שיער אצל שני המינים, נפוץ ביותר אצל גברים והופך נפוץ יותר אצל נשים בגיל המעבר ותקופות שלאחר הריון, אך יכול להופיע בכל גיל.
כאשר DHT בא במגע עם מנגנון ההזנה של זקיק השיער (דרמל פפילה), הוא מונע את ההזנה התקינה של זקיק השיער, וכתוצאה מכך נוצרת הפחתה בעיגון שורשי השיער יחד עם מזעור עובי הזקיק, דבר הגורם לשיער לנשור בקלות יתרה דרך הנקבוביות בעור קרקפת.

קרקפת שומנית שסובלת מהפרשת יתר של בלוטות החלב תמנע מן השיער לצמוח באופן בריא, הגורמים המובילים להפרעת צמיחת שיער בקרקפת שמנונית הם דלקתיות של בלוטות החלב עקב הימצאות DHT או בעקבות פקקי שומן שהתקשה החוסמים יציאת שומן תקינה מתוך זקיקי השיער.

נשירת שיער אחרי לידה

בלידה הגוף עובר טראומה בגינה חלק נרחב מן השיער מפסיק לצמוח ועובר למצב של מנוחה ומתחיל לנשור כעבור כשלושה חודשים, בנוסף שפע ההורמונים שהגוף מייצר בהריון פוחת למצב רגיל, והראשון להיות מושפע מכך זה השיער שבמשך זמן ההריון נהנה מתנאי צמיחה משופרים.

נשירת שיער עקב תזונה לקויה

מזון זה הדלק של הגוף והנפש ובעל השפעה ישירה על בריאותנו ומצב רוחנו.
תזונה בלתי מאוזנת תשפיע באיטיות על אספקה ​​לקויה של מינרלים וויטמינים לשורשי השיער ולדרמל פפילה שהוא מנגנון הצמחת השיער, בעוד שדיאטה שחוסכת במפתיע מהגוף את המרכיבים להם הורגל, משפיעה באופן בוטה על הגוף ותורמת אף לנשירת שיער.

נשירת שיער בעקבות מתח ולחץ נפשי

מצבנו הרגשי והמנטלי משפיע על אספקת הדם לזקיק השיער וכל עוד אנחנו באיזון הכל מתנהל כסדרו.
כאשר אנו חווים מתח או לחץ גדול, באופן לא מודע אנו מונעים אספקת דם סדירה לזקיקי השיער, ומשבשים את המחזוריות הטבעית של צמיחת השיער.
יש הבדל בין לחץ קל ורגעי שאת השפעתו על השיער ניתן לראות רק במיקרוסקופ לבין מתח נפשי שנמשך כמה ימים או יותר ויוביל בסופו לנשירת שיער.

נשירת שיער ובריאות

מצב בריאותי הדורש טיפול תרופתי יכול במקרים רבים לגרום לנשירת שיער בעקבות שימוש בתרופה שמשבשת את פעולת הצמיחה של זקיקי השיער.
רשימת התרופות שעלולות לגרום לנשירת שיער ארוכה היא, מומלץ להיוועץ עם הרופא על שינוי בתרופה או על נטילת תוספי תזונה שישפרו את תנאי צמיחת השיער.
כאשר מתגלה נשירת שיער שאינה טבעית מומלץ בראש ובראשונה לבצע בדיקות רפואיות כדי לזהות את מקור הבעיה ובמקביל ניתן לבצע טיפול חיצוני שיטיב עם השיער עד ששורש הבעיה תיפתר.

יגאל ויצמן מספק פתרונות לכל סוגי נשירות שיער, מומלץ להתחיל טיפול בנשירה מיד כשמזהים אותה בין אם טיפול חיצוני או פנימי ובכך למנוע התדרדרות שתהיה קשה מאוד לשיפור, או שהשיפור יגיע לאחר טיפול ארוך ומיגע.
ההמלצות לטיפול בנשירת שיער ניתנות במספרה לאחר אבחון ובדיקה מיקרוסקופית של עור הקרקפת וזקיקי השיער.
לפרטים אודות טיפול מונע נשירת שיער | טיפול הצמחת שיער 03-6476551