03-6476551

צביעת שיער לבן הולידה בין השאר כינויים לשיער לבן כגון שיער זכוכית, לבן עקשן ועוד.. כינויים אלו הם תוצאה של אי כיסוי צביעת שיער לבן, ובעזרת מעט הבנה בנושא גם שיער לבן זכוכית ועקשן ככל שיהיה זוכה לכיסוי צבע מלא.

תורת צביעת שיער לבן בכמה שורות

לפני שאמנה את הטיפים החשובים לכיסוי שיער לבן מן הראוי להבין שבצבע יש אמוניה כמו שאת כבר יודעת ותמיד יצטרף עיסה קרם חמצן.
תפקיד האמוניה בצבע הוא לפתוח את מעטפת השיער כדי לאפשר לצבע לחדור פנימה, תפקיד החמצן בצבע הוא הבהרה של הפיגמנט הטבעי.
אם לא מעוניינים בהבהרת פיגמנט טבעי או לחילופין צובעים לאותו גוון שיער או כהה יותר אז 3% קרם חמצן יעשה את העבודה, ולצביעת פיגמנט טבעי לגוון בהיר יותר צריך להעלות את ריכוז חוזק קרם החמצן בהתאם לדרגת הבהירות המבוקשת.
אם בצבע ללא אמוניה עסקינן, אז מבצעים את אותן פעולות, כי תחליף אמוניה שנמצא בצבע ללא אמוניה פועל על השיער באותו אופן.

שני טיפים ששיער לבן לא עומד בפניהם

טיפ מס 1. להפחית את מינון קרם החמצן שמוסיפים לצבע, מה שיגרום לריכוז האמוניה בצבע לעלות ויקל על פתיחת מעטפת השיער וחדירת הצבע לשיער.
טיפ מס 2. לשיער לבן עבה ועקשן במיוחד הדורש טיפול אגרסיבי יותר, מומלץ לבחור צבע בטון אחד בהיר יותר מן הגוון המבוקש (גוון בהיר יותר כדי למנוע גוון סופי כהה מן המבוקש) ומורחים אותו ללא חמצן על האזורים הבעייתיים לפרק זמן של 10 דק', בזמן זה ריכוז האמוניה הגבוה שבצבע ללא תוספת החמצן יעזור בפתיחת מעטפת השיער ויסייע לחדירת הצבע ולספיגה מלאה של פיגמנט, ולאחר מכן מורחים את הצבע הרצוי עם קרם חמצן.

יש עוד מספר טכניקות שעיקרן העלאת ריכוז האמוניה להחדרת פיגמנט אופטימלית אך לעניות דעתי הפתרונות שמניתי כאן זמינים גם לשימוש ביתי לאלו הבוחרות לצבוע לעצמן.
במקרים רבים מגלות נשים הנוהגות לצבוע את שיערן הלבן בקביעות ששיערן הפך עם הזמן ליבש וחסר חיים, זה המקום לציין שניתן לצבוע שיער לבן ולהשאיר את השיער בריא מבריק ויפה מבלי לוותר על כיסוי מלא.

עד כאן, עכשיו את יודעת איך לכסות שיער לבן.