03-6476551

סוגי תוספות שיער – אודות מגוון סוגי שיער ושיטות השמה.

סוגי תוספות שיער זה מושג רחב מאוד המכיל סוגים שונים של שיער ושיטות השמה מגוונות. בין השיטות לעיתים שוני גדול באופן הכנת השיער והשמתו על ראש הלקוחה ולעיתים השוני הוא רק בשם שכן חברות רבות מספקות מגוון סוגי תוספות שיער ובשיטות השמה דומות. את השיער מכינים להשמה כאשר עוטפים את השיער בנקודה בה הוא אמור להתחבר לשיער הלקוחה בסוגים שונים של דבקים או חומרים זרים אחרים. חלק מהדבקים עלול לגרום לגירוי בעור ו/או נזק לשיער וחלק בטוח לשימוש. יש לוודא לפני ההשמה באיזה דבק נעשה שימוש ואם לא יופיעו תופעות לוואי בהמשך. תוספות שיער אינן מחזיקות לעד וזאת מהסיבה ששיערנו במחזורי צמיחתו משיר שיער ומצמיח שיער חדש ומידי חודש השיער צומח כ1-1.5 ס"מ בממוצע. התרחקות חיבורי התוספות עם צמיחת השיער ונשירה טבעית גורמת לתוספת שיער להתרחק ולהישאר תלויות על קבוצות שיער קטנות יותר, הדבר מורגש יותר על לקוחות שצפיפות שיערן על הקרקפת היא דלה מאשר על לקוחות בעלות שיער סמיך. לכן כדי לשמור על בריאות שיער הלקוחה מומלץ לפרק תוספת שיער לאחר תקופה של 3-6 חודשים פרק זמן זה משתנה לפי צפיפות שיער הלקוחה ובין שיטה לשיטה, שיער מאיכות גבוהה ניתן לחיבור מחדש.
בהמשך מגיע פרוט על מקור השיער.

השיער

סוגי תוספות שיער בהם משתמשים עבור תוספות שיער אחראי באופן ישיר למראה שלך ועל תוחלת החיים של התוספות עצמן לכן חשוב לדעת מספר דברים על השיער. השיער הכי פופולארי הינו שיער אדם, ישנם הרבה סוגים של שיער אדם בהם משתמשים ל תוספת שיער. שיער באיכות ירודה יכול להיהפך לסיוט בתחושת יובש, שבריריות וקשרים.
שיער סינטטי – מתאים לשימוש לזמן קצר או ללבישה חד פעמית.
שיער חיה – תחליף זול לשיער אדם ברוב המקרים איכותו ירודה.

שיער תקין עם מעטפת קוטיקולה מושלמת

שיער תקין עם מעטפת קוטיקולה מושלמת, ככזה הוא נעים למגע וקל לסירוק

מבנה סוגי תוספות שיער טבעי

השיער מורכב משלוש שכבות שונות, השכבה החיצונית הנקראת "קוטיקולה" מורכבת משכבות של חומר קרני שקוף המונח אחד על גבי השני כמו רעפים על גג. שכבה זו מגנה על הלחות בשיער ומפני מפגעים חיצוניים. ברק הנשקף מן השיער הינו בזכות קוטיקולה בריאה אשר מחזירה אור המשתקף על גבי פני השיער ותורמת רבות למראהו החיוני. שיער ללא קוטיקולה אינו נעים למגע, ומראהו חסר חיים וקודר.

סוגי תוספות שיער ואיכויות שיער שהתעשייה מספקת.

השיער בו משתמשים בתעשיית תוספות שיער מגיע באיכויות שונות, ובאופן כללי אנו מקבלים את בעבורו אנו משלמים, ככל שהמחיר גבוה יותר כך תהיה גם האיכות של תוספות השיער. שיער תקין  הוא שיער מאיכות גבוהה מגיע עם מעטפת קוטיקולה שלמה וכל השיער המאוגד נמצא אותו כיוון צמיחתו המקורי. כאשר בתוספת שיער השערות אינן ממוקמות  באותו כיוון צמיחתן, שיער זה מתנפח נעשים בו קשרים ומראהו הופך דהוי. שיער זול לעיתים מונח באמבטיה חומצית אשר הורסת את שכבת הקוטיקולה שלו כליל, וכדי להשוות לשיער זה מראה חיוני בעל ברק  מכסים אותו בשכבת סיליקון, השיער נראה נפלא אך לאחר כמה חפיפות שכבת הסיליקון מוסרת והשיער הופך יבש, דהוי  וקשרים למכביר.

מקורות סוגי תוספות שיער

שיער עם פגמים בשכבה החיצונית קוטיקולה, שיער מסוג זה יסבול מיובש, קשרים ויהיה קשה לסירוק

שיער עם פגמים בשכבה החיצונית קוטיקולה, שיער מסוג זה יסבול מיובש, קשרים ויהיה קשה לסירוק

תוספות שיער אירופאי
לא בהכרח מגיע מאירופה, זהו שם של סוגי שיער בעלי אותו מבנה. על משפחת השיער האירופאי נמנים שיער הודי, שיער דרום אמריקאי, וכמובן אירופאי. שיער זה דק באופן יחסי ובחתך רוחב הינו אובאלי.
במספרה אנו מתקינים תוספות שיער מסוג אירופאי בלבד.

תוספות שיער הודי
לשיער ההודי מבנה דומה לשיער האירופאי ובזכות  איכותו הגבוהה מבוקש מאוד.

תוספות שיער אסייתי
בעיקר שיער סיני, מרבים להשתמש בו לתוספות שיער. שיער אסייתי עבה יותר משיער אירופאי, חתך הרוחב שלו עגול וצבעו שחור. כדי להכינו לתוספות שיער, השיער עובר מגוון תהליכים כימיים אשר פוגמים באיכותו. בדרך כלל שיער זה זול יותר משיער אירופאי.

תוספות שיער רמי (Remy Hair)
זה שם שמעניקים לשיער על פי מידת איכותו, ובשימוש כל מקורות השיער. שם זה מעיד על שיער אדם איכותי שנבחר בקפידה אשר כל השערות המאוגדות ממוקמות בכיוון צמיחתן.
סוגי תוספות שיער רבים נוטים להשתמש בתיאור "שיער רמי" ולמרות זאת מומלץ לבחון את מקור השיער ומידת התאמתו לסוג שיער הלקוחה.

תוספות שיער חיה
מקורו מן היאק (בהמה טיבטית) שיער  זה אינו איכותי בשל התהליכים הכימיים אשר הוא עובר, שיער זול ונמצא בשימוש תוספות שיער.

תוספות שיער סינטטי
סיבי שיער בעל ברק ותנועה שאינה דומה לשיער טבעי, עם השנים פותחו סיבים איכותיים אשר מתקרבים במראם לדבר האמיתי ואפילו ניתן לעצב את השיער באמצעות פן או בייביליס, תוחלת החיים של שיער זה קצרה. לעיתים מעורבב עם שיער טבעי.

שיטות השמת סוגי תוספות שיער

כאשר מדובר ביחידות שיער, ברוב המקרים השיער מגיע מאוגד בדבק קשיח הנקרא קרטין ומוכן להשמה. (קרטין-שם שניתן לחלבון המצוי בשיער בריכוז של 88% המורכב ממספר רב של חומצות אמינו) שמו של הדבק מעיד על התאמתו הרבה לפעולה לה הוא נדרש והיא חיבור בטוח ואיכותי לשיער אדם. ניתן לחבר תוספת שיער במגוון שיטות  כשהשכיחות ביותר עבור הארכת שיער ומילוי שיער הן הלחמת שיער בקרטין הנקראת גם הלחמת שיער קרה ותוספות שיער בחרוזים במספר גרסאות. מומלץ להתאים את משקל היחידה המושמת לכמות השיער הנבחר מראש הלקוחה כדי למנוע לחץ מיותר על זקיקי השיער. חיבורי שיער נוספים אשר בשימוש הם קשירה, צמה ותפירה. כאשר מדובר בטרס (שיער שמאוגד בקצהו באמצעות תפירה) השיטות ההשמה השכיחות הן קליפ און (חיבור באמצעות סיכות ראש), תפירה והדבקה זמנית או קבועה. בשוק העולמי מספר רב של חברות המשווקות שיער, לכל אחת שוני וייחודיות משלה מאופן הטיפול בשיער ועד לדרך ההשמה.

יגאל ויצמן מתחייב לספק לך תוספות שיער טבעיות, אירופאיות ואיכותיות בהתקנה נעימה ואמנותית בכל השיטות.
התקשרי לקבלת מידע נוסף / מחיר או לפגישת ייעוץ לא מחייבת 03-6476551